NE ARAMIŞTINIZ ?

Eskrimde madalyalar sahiplerini buldu

19 Mayıs 1919 yılının 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Samsun Tekkeköy ilçesinde bulunan Yaşar Doğu Spor Salonu'nda 9 - 10 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ve 13 ilden 513 sporcunun atıldığı ‘U10- U12- U14 Açık Kılıç Turnuvası' bugün oynanan maçlarla sona erdi.

Turnuvada bugün U10 Kızlar kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Irmak Şenoğlu, U12 Erkekler'de Bursa ferdi sporcusu Arda Tanerler ve U14 Kızlar kategorisinde ise Zonguldak ferdi sporcusu Ayşe Betül Doğan altın madalya kazandı.

Turnuvada kızlar 10 yaş altı kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Irmak Şenoğlu, 12 yaş altı kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Duru Kırsırtlı ve 14 yaş altı kategorisinde ise Zonguldak ferdi sporcusu Ayşe Betül Doğan altın madalya kazandı.

Erkeklerde ise 10 yaş altı kategorisinde İstanbul Parat Ripost Spor Kulübü sporcusu Uluç Eke Güven, 12 yaş altı kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Arda Tanerler ve 14 yaş altı kategorisinde Kastamonu Eskrim Spor Kulübü sporcusu İsmail Tuna Biçicioğlu şampiyon oldu.

Başarılı sporcular madalyalarını Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Türkiye Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Portakal'ın elinden aldı.Etiketler :