NE ARAMIŞTINIZ ?

Basketbol Gençler A Türkiye Şampiyonası Tamamlandı


2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi faaliyet programında yer alan ve 19 Mayıs 1919'un 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Samsun'da yapılan Basketbol Gençler Türkiye Şampiyonası yapılan müsabakalarla tamamlandı. 

8’Er takım katıldı

Mustafa Dağıstanlı ve Atatürk Spor Balonlarında gerçekleştirilen şampiyonaya, genç bayan ve genç erkeklerde 8’er takım katıldı. Şampiyonayı Genç Erkeklerde İzmir Çiğli Doğa Anadolu Lisesi, Genç Kızlarda ise İstanbul Doğa Anadolu Lisesi birincilikle tamamlayarak, ISF kapsamında bu yıl Yunanistan’da düzenlenecek olan Liselerarası Dünya Basketbol Şampiyonası’na ülkemizi temsilen katılmaya hak kazandı. Müsabakaları Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı Hakan Bebek, müsabakaları yerinde takip etti. 

Şampiyona centilmence mücadelelere sahne oldu 

Fair – play çerçevesinde centilmence mücadele sonucunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili İsmail Hakkı Kasapoğlu, Türkiye Okulsporları Federasyonu Genel Sekreteri Eda Öğün, Gençlik ve Spor Bakanlığı Okulsporları Şube Müdürlüğü Şampiyona Sorumlusu Samet Atila, Samsun Okulsporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Canik Gençlik ve spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, İlkadım Gençlik ve spor İlçe Müdürü Murat Turan verdi. 

Etiketler :