NE ARAMIŞTINIZ ?

Atakumlu Başarılı 100 Öğrenciye 100. Yıla Özel Anlamlı Hediye

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Atakum İlçesinde ortaöğretimde ki başarılı 100 öğrenciye,  farklı branşlarda elde ettikleri başarıları nedeniyle Ankara’ya geziye götürüldü. 

Geziye 100 Öğrenci katıldı

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Şube Müdürü Kenan Arslan, Atakum Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Şaban Özen ile öğrencilerden sorumlu yöneticiler nezaretinde yapılan gezide ki amaç; milli mücadelenin 100. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yerinde ziyaret etmek. Geziye ilçeden çeşitli branşlarda başarılı olan 100 öğrenci katıldı.

“Milli Şuur oluşturmalıyız”

İlçemizde çeşitli dallarda başarılı olan öğrencilerin Cumhurbaşkanlığı Küllyesi, Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin gezdirildiği belirten Atakum İlçe Milli Eğitimi Müdürü Mehmet İrfan Yetik, “Böyle anlamlı bir yılda öğrencilerimize milli mücadeleye öncülük eden Mustafa Kemal Atatürk’ü yerinde gezdirmek istedik. 19 Mayıs 1919, Türk tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Bunu gelecek nesillere aktararak, milli bir şuur oluşturulmalıyız. Bugünün idarecileri olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :