NE ARAMIŞTINIZ ?

100. Yılda Kadınlar Bayrakla Buluştu

İl kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde buluşup Türk Bayrağı oluşturdu. 

Ay - yıldızlı balonlar gökyüzüne bırakıldı

Samsun Valiliği,  Büyükşehir Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Tören; anıta çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 'Dağ başını duman almış' marşını söyleyen kadınlar, anıt önünde Türk bayrağı oluşturup, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktı. 

Balcı: “Kadınlar toplumda hak ettiği yere gelmeli” 

Törende konuşan Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, “Evinde olan, işte çalışan, çocuğuna bakan ya da her ne şekilde olursa olsun bütün kadınların kadınlar gününü kutluyorum. 

Bakanlığımızın kadınlar ile ilgili öncelikli politikası, şiddetin önlenmesidir. Kadına şiddete sıfır tolerans anlayışıyla çalışıyoruz. İhmal ve istismarın önlenmesi ve küçük yaşta evlenmenin önlenmesi gibi çalışmalarımız da var. Temel felsefemiz, bütün kadınların toplumda hak ettiği yere gelmesidir. Özellikle kadın istihdamının sağlanması ve eşitliğin sağlanması için de çalışıyoruz.” dedi.

Samsun Soroptimist Kulübü Başkanı Perizat Yeşildal’da kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.Yapılan konuşmaların ardından kadınlar, ellerindeki onlarca ay - yıldızlı balonları aynı anda gökyüzüne bırakması renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. 

Etiketler :