NE ARAMIŞTINIZ ?

"Bana Sor" Projesinin Eğitimleri Başladı


19 Mayıs 1919'un 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde 23 Nisan ve 19 Mayıs Etkinlikleri süresince ziyaretçilere yardımcı olmak amacıyla 18 - 25 yaş arası 50 gönüllü gencin eğitimleri başladı. 

Alanında Uzman Kişiler Tarafından Eğitim Veriliyor

Kent Müzesi toplantı salonunda başlayan eğitimlerde alanında uzman kişiler tarafından eğitimler veriliyor. Gönüllü gençler arasından 10 kişilik bir grup, yazılı ve görsel röportajlar, video kurgu, etkinlik yerlerinde olan faaliyetlerin çekimi, 100. Yıl web sitesi ve sosyal medyaları ile ilgili çalışmalarda değerlendirilmesinde değerlendirilecek.  

50 Gönüllü İle Eğitimlere Başlandı 

100. Yıl etkinliklerinde değerlendirilecek 50 gönüllü gençlere; Samsun’un tarihi ve kültürü, Samsun’daki tarihi/kültürel/sosyal mekânlar ve bunlara ulaşım yolları, iletişim, temel rehberlik bilgisi, temel düzeyde yabancı dil ( konuşma ağırlıklı) eğitimleri alanında uzman kişiler tarafından verilmeye başlandı. 

Merkezi Yerlerde Konuşlandırılacaktlar

Eğitim alan gönüllü gençler, Tütün İskelesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı, İstiklal Caddesi, Mecidiye Caddesi, Yeşilyurt AVM, Lovelet AVM, Bulvar AVM ve Piazza gibi merkezi yerlerde gezici olarak hizmet vereceklerdir.Etiketler :