NE ARAMIŞTINIZ ?

Vezirköprü HEM'den ‘100.Yılda 100 Kadın El Ele’ Etkinliği

 

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi(HEM) Müdürlüğü, 19 Mayıs 1919 'un 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde ‘100.Yılda 100 Kadın El Ele’ etkinliği yapılacak. 

Sergide, El Emeğine Dair Her Şey Olacak

‘100.Yılda 100 Kadın El Ele’ etkinliğini; Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı kutlamaları münasebetiyle ve Milli Mücadelede önemli bir role sahip olan Türk kadınlarından yola çıkarak hayata geçirdiklerini belirten Vezirköprü HEM müdürü Mustafa Kaya, açılacak stantlarda "Atatürk ve Samsun" temalı el sanatı ürünlerinin de yer alacağını söyledi. Sergide kadın eğemine dair her şeyin olacağını belirten Kaya, '100.Yılda 100 Kadın El Ele' isimli etkinlikte, Vezirköprü HEM'e bağlı açılan kurslarda el emeğine yönelik ürünlerimizi sergileneceğini belirtti. 

"Gelecek Nesilere Bağımsızlık Ruhunu Amaçlıyoruz"

Unutulmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarımızdan olan bez ve kilim dokumalarımızın modernize edilmesiyle tasarlanan ürünlerin 100 kadın tarafından sergileneceğine vurgu yapan Kaya, "Kursiyerlemiz yaptıkları ürünlerle hem unutulmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarımızı gün yüzene çıkarmış olacak hemde üretime katkı sağlayacak. Emek ve üretime yönelik açacağımız 'Atatürk ve Samsun' temalı sergimizde gelenecek nesillere bağımsızlık ruhunu kazandırmayı amaçladık" diye konuştu. 

Vezirköprü HEM'de açılacak sergi 3 gün sürecek. 

Etiketler :