NE ARAMIŞTINIZ ?

Heyecanlı Bekleyiş Başladı

Milli Mücadelenin  100. Yılı  kapsamında 41. Uluslararası TRT Çocuk Şenliği 14 - 21 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. 

39 Ülkeden Katılım Olacak

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkarak başlattıkları Milli Mücadelenin  100. Yılı  kapsamında 41. Uluslararası TRT Çocuk Şenliği 14 - 21 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. 39 ülkeden  Samsun'a gelecek  olan 657 çocuk   danışman  öğretmenleri eşleştirildikleri okullardaki gönüllü  ev sahibi  öğrencilerin  evlerinde  misafir olarak kalacak. 

'Misafirlerimizi En İyi Şekilde Ağırlayacağız'

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Akkuş, Samsun  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak misafir öğrencileri ve liderlerinin en iyi şekilde ağırlanması için okullar ve velilerle birlikte gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve ev sahipliği yapacak tüm ailelerle iş birliği içerisinde olunduğunu belirtti.

'Samsun, bu organizasyondan yüzünün akı ile çıkacak' 

19 Mayısın 1919'un 100. Yılda bu organizasyonun Samsun'da gerçekleşecek olmasından duydukları sevinci dile getiren TRT Organizasyon Yapımcısı Samet Salih Ilıcalı, Samsun'un bu organizasyondan yüzünün akı ile çıkacağından kuşku duymadığını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi  Atakum  Sanat  Merkezinde bu heyecanlı  bekleyişin için toplantı yapıldı. İki oturumda gerçekleştirilen toplantıya İl  Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Akkuş, TRT Organizasyon Yapımcısı Samet Salih Ilıcalı,organizasyon sorumlusu Barış Eren ve TRT yetkilileri, ev sahibi misafir öğrencilerin velileri, okul müdürleri ve sorumlu öğretmenler katıldı. Etiketler :