NE ARAMIŞTINIZ ?

‘Fotoğraflarla 23 Nisan Sergisi’ Açıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 14 - 28 Nisan 2019 tarihleri arasında sergilenecek olan ‘Fotoğraflarla 23 Nisan Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

"Örnek Bir Organizasyon"

"Dünya çocukları ile Samsunlu çocuklarımızın dostluk, kardeşlik kurduğu örnek bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz." diyen 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İnşallah tüm Samsunlu hemşehrilerimizle birlikte güzel bir ev sahipliğini gerçekleştireceğiz. 20 Nisan 2019 tarihine kadar Samsun’da birbirinden güzel programlar gerçekleşecek. Gönül elçileri olarak Samsun'a gelen çocuklarımıza ilimize hoş geldiniz diyorum." dedi. 

"Gönül Elçisi Olacaklar"

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde açılan sergi öncesi konuşan TRT Televizyon Dairesi Başkanı Ahmet Muhsin Yıldırım, 40 ülkeden yaklaşık 800'e yakın barış ve kültür elçisi gencin Türkiye'ye geldiğini belirtti. Yıldırım, Türkiye'de kalacakları süre içerisinde Türk dostluğunu ve kardeşliğini göreceklerini, ülkelerine birer gönül elçisi olarak döneceksini kaydetti. 


TRT Çocuk Şenliği Samsun'a Alındı 

41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Türkiye'ye ve Samsun'a hayırlı olması temennisinde bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, bu yıl Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılının coşkusunu yaşamak için başta Samusn olmak üzere ülke genelinde çeşitli etkinlikler yapıldığına dikkat çekti. Vali Kaymak, bu kapsamda 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni Samsun'a alandığına vurgu yaptı. 

Sergi Açıldı

40 ülkeden 800’e yakın çocuğun öğretmenleriyle birlikte Samsun’a geldiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Onlar için Samsun’da çok güzel programlar hazırladık. 1979 Yılından itibaren devam eden TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ndeki güzellikleri gösteren fotoğraf sergisinin açılışını yaptık. Bugün büyük bir şenlik yürüyüşümüz var. İlkadım ve Atakum ilçeleremizde belirlenen yerlerde çocuklarımızın gösterileri olacak ve bu gösteriler yerel basınımız, TRT ve dünyadan gelen yayın kuruluşlarınca ülkemizin dört bir tarafına ve bütün dünyaya duyurulacak." dedi.  

Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer protokol üyeleri, 1979’dan 2019’a kadar TRT’nin düzenlediği ‘Fotoğraflarla 23 Nisan Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.


Etiketler :