NE ARAMIŞTINIZ ?

“Bana Sor Projesi”nde Sertifika Heyecanı

19 Mayıs 2019 Mustafa Kemal Paşa ve Silah Arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı nedeniyle gerek yurt içi gerekse de yurt dışından Samsun'a gelecek misafirlere "Bana Sor Projesi" kapsamında rehberlik yapacak gönüllülere sertifikaları teslim edildi. 

"Ziyaretçilere Yardımcı Olacaklar"

19 Mayıs 1919'un 100. yılı münasebetiyle Samsun'u yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin akınına uğrayacağını dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bu proje ile ilimize gelecek ziyaretçilere yönlendirmede ve bilgilendirme de yardımcı olacaklar.  Gönüllülerimize; 100. yıl etkinlikleri,  Samsun’un tarihi ve kültürü, Samsun’daki tarihi / kültürel / sosyal mekânlar ve bunlara ulaşım yolları, iletişim, öfke kontrolü ve kriz yönetimi, temel rehberlik bilgisi, temel düzeyde yabancı dil ( konuşma ağırlıklı) eğitimleri, alanında uzman kişiler tarafından verildi. Hepsine başarılar diliyorum" dedi. 

Alanında uzman kişiler tarafından eğitim alan 18 - 25 yaş arası gönüllü gençler, Tütün İskelesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı, İstiklal Caddesi, Mecidiye Caddesi, Bulvar AVM ve Piazza gibi merkezi yerlerde gezici olarak hizmet verecek. 


Etiketler :