NE ARAMIŞTINIZ ?

Samsun'da ata sporuna yoğun ilgi

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Geleneksel Okçuluk Grubu, Milli Mücadele'nin 100. Yılı kapsamında 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında '19 Ok' Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Yarışmasını düzenlendi. Samsun Okçuluk Salonunda düzenlenen '19 Ok' Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Yarışmasına 9 Eğitim Kurumundan ve 4 İl’den toplamda 65 Kemankeşin katıldı. 

3 Seri ayakta 5'er ok, 1 Seri çökerek 4'er ok atarak, 24 Madalya, 8 Kupa kazanan Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Geleneksel Okçuluk Eğitmeni Recep Şengül yaptığı açıklamada;  "Geleneksel Okçuluk yarışmamızı 8 ayrı kategoride gerçekleştirdik. 24 sporcumuz kategorilerine göre yarışmada ilk üçe girerek madalya almaya hak kazandı. Takım olarak ise; Minik Erkeklerde Atakum Açı Okulu, Minik Bayanlarda Atakum Mektebi Cihan İlkokulu, Yıldız Erkeklerde Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu, Yıldız Bayanlarda İlkadım Şehit Burak Zor İmam Hatip Ortaokulu, Genç Erkeklerde İlkadım TOBB İlyas Kılıç Çok Programlı Anadolu Lisesi, Genç Bayanlarda İlkadım Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Büyük Erkeklerde Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Sporcuları ve Büyük Bayanlarda Samsun Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü Öğrencileri 1’inci olarak Kupa almaya hak kazandılar." dedi. 

Yarışmaya Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu, İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan ve sporcuların yakınları katıldı. 

Etiketler :