NE ARAMIŞTINIZ ?

100. Yıl Anısına Kahramanlık Türküleri Amasya'da Seslendirildi

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı nedeniyle Amasya ve İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri "İlkadım'dan Kurtuluş'a" projesi kapsamında kahramanlık türkülerini seslendirildi. 

Amasya Belediyesi Kültür Merkezi'nde verilen konsere Amasya Valisi Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Teşekkür Etti 

Yörelere ait eserlerinde seslendirildiği konser sonrası öğrencileri kutlayan Vali Dr. Osman Varol, "Milli Mücadelenin 100. yılında aynı coşkunun taşınması bizler için gurur vesilesi. Bugün burada ecdadımızın yaşadıklarından, yaptıklarından, kahramanlıklarından, fedakarlıklarından, kazançlarından, kayıplarından, zaferlerinden ortaya çıkan ruhu bizlere çok güzel aktaran çocuklarımızı, evlatlarımızı tekrar tebrik ediyorum" dedi. 

Projeyi hayata geçirenlere teşekkür eden Vali Varol, koro şeflerine çiçek verip başarılı çalışmalarının devamını diledi. 

Ayrıca konser sonrası 'Kurtuluşa İlkadım' adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrencimize de ödülü verildi.

Samsun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Samsun’dan başladıkları turnelerine Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı’nın mihenk taşları olan Erzurum, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya ve İzmir’de devam edecek. 

Etiketler :