NE ARAMIŞTINIZ ?

Ziyaretçi Mesajları

05.05.2019 - İsmail Akcaalan

nice senelere

03.05.2019 - Cevdet Aysan

Bir gemi yanaştı Samsun a sabaha karşı. Selam durdu kayığı, çaparası, takası... Selam Durdu Tayfası! Davranı da deli gönül davranı Kemal Paşa dinlemiyor fermanı Anası, bacısı, kızı, kızanı Bizim gibi millet görülmemiştir. Bir gemi yanaştı Samsun a sabaha karşı. Gemi değildi bu... Memleketin uçup giden kaygılarıydı. 100. Yılında 19 mayis 1919 ruhuyla aziz Türk Milleti nin bayramı Kut 'lu Olsun.

23.04.2019 - NurcanÇobanoğlu

“Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsunluların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti” ne güzel söylemişsin ne güzel zıtlıkların içerisinde anlamları görüvermişsin geleceğimizi güzel ulu Atam.. 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüydü. Tüm zorbalığa direniş, baş kaldırıydı. Çerçeve içerisinde yaşamamak adına ters düşüvermekti dost olduklarımızla, hasta adamı tedavi etme, şifa bulma - dağıtma günüydü. Kod adın gibiydin Nuh oldun gemimize, geleceğimizi inşa ederken, en zor şartlarda bile ortamı güzelleştirdin bahar bahçesi yaptın unutmadın kimseyi daha doğmamış olan çocuğumu, torunlarımı bile.. 19 Mayıs 1919’da Samsun kıyısında başlayan yolucuk, 9 Eylül 1922’de İzmir’de sona erdi. Ama bu son, bir başlangıçtı da.. Kısacası ölüyorduk, dirildik; kulduk, vatandaş olduk; sömürgeydik, bağımsızlığa kavuştuk; çağdışıydık, çağı yakaladık; dünyaya kapalı bir toplumduk, dünyaya açıldık; ikinci sınıftık, milletler arasında eşit üyesi olduk, saygı gördük; sanayi dönemini başlattık, fabrikalar kurduk, borçlarımızı ödedik, doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle birleştik, daha niceler niceler.. sanata, kültüre, bilime atıldık yeniliklerle baş gösterdik onurlu bağımsız bir millet oluverdik. Teşekkür ederim tüm gençlik adına.. senin vizyonunla Atam dünyanın en büyük ailesi kuruldu asla yok olmayacak olan, ölmeyecek olan bir aile teşekkürler. Ve son olarak bil ki; Ata’sının sözleri kulağından gitmez Türk gencinin “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” İyiki varoldun Atam iyiki varsın.. Kalbimizde daima yaşıyorsun.

23.04.2019 - Eleonora Babayeva

Our endless love to Turkey

22.04.2019 - Orhan Gazi Demirci

Milli mücadelenin 100. yılında vatanımız için mücadele eden başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Bir öğretmen olarak bana düşen vatan emanetine sahip çıkmanın yanı sıra öğrencilerimde milli şuurun oluşmasına katkı sunmaktır. Gelecek nesillerde daha güçlü bir Türkiye için öğrencilerimle beraber milli teknoloji hamlesine destek vermek amacıyla Bafra ilçe milli eğitim müdürlüğünce eğitimde fırsat eşitliğini gözeterek Bafra Kodlama Merkezinde kodlama ve robotik alanında çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.